DESOB BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI...
Haber
29 Eylül 2021 - Çarşamba 13:07 Bu haber 492 kez okundu
 
DESOB BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI...
Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanlar Kurulu Toplantısı Birlik Başkanı Mustafa Kayıkcı başkanlığında yapıldı. Düzce ili Oda Başkanları’nın katıldığı toplantıda Birlik ve Oda faaliyetlerinin yanı sıra pandemi nedeniyle ortaya çıkan sorunlar konuşuldu.
EKONOMİ Haberi
DESOB BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI...

DESOB tarafından Kaplanoğlu tesislerinde yapılan toplantıda Başkan Mustafa Kayıkcı Birlik faaliyetleri konusunda bilgi verdi. Esnaf ve Sanatkarlara yönelik TESK tarafından Ankara’da yapılan tüm toplantılara iştirak ettiklerini ifade eden DESOB Başkanı Kayıkcı, “ Hem pandemi hem de ekonomik koşullar nedeniyle önemli bir süreçten geçiyoruz. Birlik ve dayanışmanın, birlikte hareket etmenin çok önemli olduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu yüzden TESK toplantılarında esnaf ve sanatkarlar adına tüm konular ele alınıyor. DESOB olarak tüm gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bölgemize ilişkin sorunları ve önerileri doğrudan TESK toplantılarında aktarıyoruz. Bunun için de Düzce’de sahada her zaman esnaf ve sanatkarımızın içindeyiz. Hepimiz biliyoruz ki esnaf ve sanatkarlar ekonominin can damarıdır. Esnafın canlanması ekonominin canlanması demektir. Dolayısıyla esnafın azalması ya da bitmesi ekonominin de sermayenin de tehlikeye girmesi demektir. Ticari hayatta yaşanan kuralsızlıklar esnafımızın gelişmesini olumsuz etkiliyor. TESK Başkanımız sayın Bendevi Palandöken ekonomiye ilişkin tüm gelişmeleri yakından takip ediyor ve bizimle paylaşıyor. Bizler de sahada esnafımızın sorunları ve önerilerini Ankara’ya yansıtıyoruz" dedi.

DESOB Başkanı Kayıkcı, pandemi dönemi içinde esnafların zor günler geçirdiğini hatırlattı ve şu görüşlere yer verdi “ Burada bulunan tüm Oda Başkanlarımız bu sorunları biliyor. Her bir Oda Başkanımız pandemiye ilişkin özel tedbirler aldı, üyelerinin yanında oldu”

DESOB Başkanı Mustafa Kayıkcı’nın konuşmasının ardından toplantıya katılan tüm Oda Başkanları tek tek söz alarak bir yıl içindeki faaliyetlerini dile getirdiler. Başkanlar ayrıca esnafın kalkınmasına yönelik önerilerini de belirttiler.

Birlik Genel Sekreteri Gökhan Aktürk de , Oda Başkanlarına Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu Tebliği ile yapılan değişiklikler hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.

Toplantının son bölümünde de 2022 yılında yapılacak olan Olağan Genel Kurullarına ilişkin istişare yapıldı. Toplantı dilek ve temenniler bölümü ile sona erdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DESOB, BAŞKANLAR, KURULU, TOPLANDI...,
Yorumlar
Haber Yazılımı