TEKNOFEST 2021’DE 1.LİK ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ OLDU...
Haber
27 Eylül 2021 - Pazartesi 17:15 Bu haber 265 kez okundu
 
TEKNOFEST 2021’DE 1.LİK ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ OLDU...
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı yürütücülüğünde gerçekleştirilen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2021’de, Düzce Üniversitesi Dü-StemKodLab takımı, Eğitim Teknolojileri Yarışması kapsamında Üniversite ve Üzeri Seviyesi kategorisinde 1. olarak önemli bir başarıya imza attı.
TEKNOLOJİ Haberi
TEKNOFEST 2021’DE 1.LİK ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ OLDU...

Eğitim Teknolojileri Yarışması ile yarışmacı adaylardan; eğitim veya öğretimde teknoloji entegrasyonu ile öğrenmeyi kolaylaştıracak, konunun doğrudan bağlı olduğu alan ile diğer bilim dalları arasında bağlantıyı kuracak, konuyu çok yönlü ele almaya imkan tanıyacak ve kalıcı hale getirecek ürünler geliştirmeleri hedeflendi.

Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği doktora öğrencisi Köksal Gündoğdu ile Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans öğrencisi Şeyda Yaman Düzce Üniversitesi’ne 1.lik ödülü kazandırdıkları için büyük mutluluk ve gurur yaşadıklarını ifade etti. Yarışmaya Dü-StemKodLab takımı ile başvurduklarını belirten Düzce Üniversitesi öğrencileri, “Kolay Yoldan Yazılım Öğrenmeyi Sağlayan Kodlama Eğitim Seti”  adlı çalışmalarıyla başarıya ulaştıklarını söyleyerek Ülkemizin ve gençlerimizin geleceği için önemli bir çalışmayı hayata geçirdi.

Geleceğin teknolojisi olarak gösterilen bilgisayar programları, yazılım sistemleri ve kodlama alanında geliştirdikleri özgün ve yenilikçi modelleme ve kolay öğrenmeyi sağlayacak çalışma ile birincilik ödülünün sahibi olan Düzce Üniversitesi öğrencileri, kendilerine her zaman destek olan başta Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a, Üniversite Yönetimine ve Düzce Üniversitesi akademisyenlerine teşekkür etti.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEKNOFEST, 2021’DE, 1.LİK, ÖDÜLÜNÜN, SAHİBİ, OLDU...,
Yorumlar
Haber Yazılımı