• AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI

  AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI

  16 Eylül 2019
  Her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan “Ahilik Haftası” kutlama etkinlikleri Düzce’de de düzenlenen kortej ile başladı. DESOB tarafından düzenlenen etkinliğe Düzce Belediyesini temsilen Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli katıldı.

   
  | Devamı

  Ahilik Haftası kutlamaları Düzce’de esnaf, halk ve öğrencilerin katılımıyla düzenlenen yürüyüş ile başladı. 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan Ahilik Kültürü Haftası etkinliklerinde ev sahibi olan Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği katılımcılarla birlikte Düzce Belediyesi önünden Anıtpark’a kadar yürüdü. Yürüyüşe Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli ile il protokol üyeleri katıldı.

  Anıtpark’ta saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı okuyan katılımcılara burada Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, ilçe belediye başkanları ve kurum müdürleri de eşlik etti. Konuklara Ahi pilavının dağıtılmasının ardından Düzce’de yılın Ahisi seçilen Orhan Demir’e, ilin kalfası seçilen Aybüke Yiğit’e ve ilin çırağı seçilen Melih Özçiçek’e ödüller verildi. Organizasyonun sonunda ebediyete intikal eden esnaf ve sanatkarların ruhuna dua okundu.

   

  Kaynak :
  Bu Haber 621 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 
Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.