• Bakan Soylu'dan Faruk Özlü'ye Büyük Destek

  Bakan Soylu'dan Faruk Özlü'ye Büyük Destek

  08 Mart 2019
  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, arkadaşım dediği ve birlikte mesai harcadığı Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü'ye destek vermek için Düzce'ye Geldi.

   
  | Devamı

  Özlü'ye övgüler yağdıran Bakan Soylu, "Kazanırsa Düzce'de 5 yıl destan yazar. Bende onun 5 yıl hizmetkarı olurum" dedi

  31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Düzce Belediye Başkan Adayı ve 65. Hükümet Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü'ye destek için çok sayıda önemli isim Düzce'de seçmenle buluşuyor. Bu kapsamda Düzce son 1 ay içerisinde 4. bakanı ağırlıyor. 


  Düzce bu kez İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuk ediyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde önce Bolu'yu ardından Düzce'yi ziyaret eden Bakan Soylu saat 17:00 sıralarında Düzce Gişeleri'nde karşılandı. Ardından miting için Düzce Belediyesi önüne geldi. Miting alanında saatler öncesinden geniş güvenlik önlemleri alındı. Belediye Meydanı çevresindeki binalara keskin nişancılar yerleştirildi. Vatandaşlar miting alanına güvelik noktasında aranarak alındı. Halka seslenecek olan Bakan Süleyman Soylu, 31 Mart Yerel Seçimleri için Düzce'de ilk mitig düzenleyen isim oldu. Bakan Soylu'nun halka sesleniş noktası Düzce Belediye Meydanı oldu.Bakan Soylu, Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ile Ak Parti İl Teşkilatı Başkanı Mustafa Keskin ile beraber seçim otobüsüyle alana geldi. Bakan Soylu, miting öncesi alanı dolduran vatandaşlara 'Ak Parti' logolu bez çanta dağıttı. 


  Alanı dolduran vatandaşlara ilk seslenen Ak Parti İl Başkanı Mustafa Keskin oldu. Keskin, "Sizlere samimi bir şekilde kollarımızı açtık.İlgilenmeye hazırız. Adayımız Faruk Özlü'ye destek olmanızı sizden istiyorum" diye konuştu. Belediye Başkanı Dursun Ay, konuşmasına 'Muhteşem görünüyorsunuz' diyerek başladı. Ay, şunları dile getirdi; "1 buçuk yıldır sizlere yakışır şekilde hizmet etmeye çalıştım. Bayrağı en güzel şekilde taşımaya çalıştım. 31 Mart'ta inşallah adayımız Faruk Özlü'ye teslim edeceğim, o en güzel şekilde taşıyacaktır." 


  Ak Parti Düzce Belediye Başkan Adayı ve 65. dönem Bilim,Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı Dr.Faruk Özlü yaklaşık 3 aydır seçim çalışması yürüttüklerini belirterek, "Sizlerden çok güzel bir ilgi gördük. Çok güzel projeler hazırladık sizlere sunduk. İnşallah hep birlikte çalışacağız. Düzce'yi kendi ölçeğinde en yaşanabilir iller arasına sokacağız. Bugün burada sizlerin isteği ve talebi ile buraya gelen Süleyman Soylu beye hoşgeldiniz diyorum ve teşekkür ediyorum" diye konuştu. 


  Soylu Düzceliler tarafından büyük bir coşku ve alkışla karşılandı. Alanı dolduran vatandaşlara “Faruk Özlü’yü seviyor musunuz” sorusunu yönelten Bakan Soylu’ nun konuşması sık sık alkışlarla kesildi. Sadece seçimler için değil, dertleşmek için geldiğini söyleyen Bakan Soylu, şunları kaydetti: “Bildiklerimizi anlatmak için geldik. 10 yıllardır bu milletin yakasından düşmüyorlar. İstiyorlar ki biz hep düşkün olalım güçlü olmayalım, kudretli olmayalım, özgür, hür, demokrat, bağımsız, tüm dünyada sözü geçen bir ülke olmayalım. Boynu bükük olalım istiyorlar 10 yıllardır bizleri darbelerle terbiye etmeye kalktılar. Her 10 yılda bir bizi musibetlerle karşı karşıya bırakmaya çalıştılar. O hain Pensilvanya’daki hainin 15 Temmuz Darbesi 24 Haziran seçimlerinden sonra doğu ve çukur eylemleri. İstedikleri şey bizi dağıtmak. İstedikleri şu, Türkiye yükselmesin, yarınlara umutla bakmasın, demokrasiye sıkı sıkı sarılmasın. Türk-Kürt laik dindar bu milleti parçalamadıkları hiçbir nokta kalmadı. Bu ülkede bir başbakan 2 bakan astılar. Bize dediler ki siz kimsiniz bu ülkeyi idare edeceksiniz? Bu ülkeyi biz yöneteceğiz dediler. Allaha şükürler olsun bu millet bugün hem iktidar hem hükümdar.   Bugün Türkiye’yi o kabiliyete götürmüş insanlardandır Faruk Bey. Çalıştığım dönemden beri bey efendidir. Ben biraz kesiğimdir ama o herkesi kucaklayan bir adamdır. İyi bir dost, iyi bir komşu, cefanın ne olduğunu iyi bilen bir insandır. Vizyonu vardır, dünyayı takip eder. İnşallah Düzceliler müsaade eder de 5 yılda Düzce destan yazar. 31 Mart’ta Faruk Özlü başkanımıza, Düzce’nin yetiştirdiği değerlerden olan bu insana, sandıkları patlatarak destek vermeye söz veriyor musunuz Düzce? Hem Süleyman kardeşiniz hem de İçişleri Bakanınız olarak Faruk Özlü’nün emrindeyim. Allah’ım bizi size mahcup etmesin inşallah. Bize bugün büyük bir şeref verdiniz Allah sizden razı olsun.” 


   

  Kaynak :
  Bu Haber 1004 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 
Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.