• ÇALIŞMALAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR...

  ÇALIŞMALAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR...

  21 Temmuz 2019
  Düzce ili genelinde 17.07.2019 tarihinde meydana gelen sel, su baskını ve heyelan nedeniyle Vali Dr. Zülkif Dağlı Başkanlığında oluşturulan İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi koordinesinde çalışmalar devam etmektedir.

   
  | Devamı

  Yürütülen çalışmalar çerçevesinde, 18 Temmuz 2019 akşam saatlerinde (16:30) Akçakoca İlçesi Esmahanım Köyünden 7 kişinin (4 çocuk, 2 kadın ve 1 erkek) kayıp olduğu anlaşılmış ve ivedilikle arama çalışmalarına başlanmış olup 19 Temmuz 2019 tarihinde saat 13:00 sularında 1 vatandaşımızın (Fatma Töngel) cansız bedenine ulaşılmıştır. 21 Temmuz 2019 saat 11.0 civarinda Uğurlu Köyü mevkiinde dere yatağında bir erkek cesedi bulunmuştur. Devam eden arama çalışmalarına hâlihazırda 205 personel, 38 araç, 3 8x8 amfibik araç, 8 bot, 13 Köpek ve 3 helikopter ve 1 uçak ile hava, kara ve denizden devam edilmektedir..

  Yürütülmekte olan çalışmalar çerçevesinde; 

  · Afetten etkilenen köylere kesintisiz bir şekilde gıda, su, temel ihtiyaç maddeleri ve hijyen maddeleri sağlanmasına devam edilmektedir. 

  · Vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinin kesintisiz devam etmesi için kurum binalarının hasar gördüğü köylere mobil sağlık istasyonları kurulması sağlanmıştır. Köylerde kesintisiz sağlık hizmeti verilmeye devam edilmektedir.

  · Ekiplerce yapılan çalışmalar sonrası Cumayeri ilçesi ve köylerine elektrik verilmişolup, Akçakoca ilçemizde enerji verilemeyen köylerimizde jeneratörler yerleştirilmiştir. Enerji hatları en kısa sürede tamir edilmesi için çalışmalar hızla devam etmektedir. Ayrıca Akçakoca ilçemizde 9 adet mobil jeneratörler hazır bekletilmektedir.

  · Ulaşım hizmetlerinde yaşanan aksaklıkların giderilmesi kapsamında çalışmalar devam etmektedir. Kurumlardan ve çevre illerden gelen araç ve personel desteği ile çalışmalara hız verilmiştir.

  · Sel ve su baskınlarından etkilenen 135 vatandaşımız için barınma yerleri (öğrenci yurdu içerisinde) tahsis edilmiş, 50 vatandaşımız yakınlarının yanına yerleştirilmiştir. Halen 86 Afetzedemiz barındırılmaya devam edilmektedir.

  · Türk Kızılayı tarafından günde 3 öğün yemek dağıtımı ve diğer ihtiyaç malzemelerinin dağıtımına devam edilmektedir. 

  · Haberleşme Hizmetlerinin desteklenmesi amacıyla 1 Mobil Baz İstasyonu kurulmuştur. Bölgede 3 gsm operatörünün istasyonları aktif olarak hizmet vermektedir. Ulaşım ve enerji hizmeti verilen köylerin haberleşme hatları tekrar aktif hale getirilecektir.

  · Hasar tespiti ve zarar tespiti için yapılan çalışmalar devam etmektedir. Afette telef olan hayvanların gömülme işlemleri devam etmektedir.

  Yerel koordinasyon amacıyla AFAD Mobil Koordinasyon aracı Akçakoca Merkez’de görevlendirilmiştir. 

  Sel felaketinin yaşandığı günden bu yana Sayın Dr. Zülkif Dağlı Başkanlığında oluşturulan İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi koordinesinde çalışmalar özverili bir şekilde devam etmektedir. 
   

  Kaynak :
  Bu Haber 818 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 
Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.