• CHP' den Eş Zamanlı Kınama Mesajı Geldi

  CHP' den Eş Zamanlı Kınama Mesajı Geldi

  22 Nisan 2019
  CHP İl Başkanı İlhan Duru, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına yapılan saldırıyı kınamak için basın toplantısı yaptı.

   
  | Devamı

  İlhan Duru, basın toplantısında şunlara yer verdi;

  "Dün ülkemizin başkentinde , hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde , şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına  hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşıda yapılmış büyük bir saygısızlıktır.

  Protesto Değil, Organize Bir Eylem

  Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon  da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine ,birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır.

  Saldırının Azmeettiricileri Bellidir

  Bu saldırının azmettiricileri bellidir:

  Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse;

  Bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel  Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa;

  Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmamaları için kim talimat verdiyse;

  Meydanlar da bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in  “ iki büyük eserimden biri” dediği, Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditler de bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.

  Aynı Emperyalist Güçlerin Hizmetkarları

  Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahipleridir.

  Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkarıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır.

  Biz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlerin dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya devam edeceğiz.

  Türkiye’yi Korku Ve Terör Ortamına Sürüklemeye Çalışanlara Karşı Uyanığız

  Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek , bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. “ Gün kızgın demiri soğutma günüyse” herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bugün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz.  Bunları sağ duyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.

  Ankara Valisi Ve İç İşleri Bakanı Derhal İstifa Etmelidir

  Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar.

  Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara valisi ve İçişleri bakanı, daha önce  sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.

  Milli Savunma Bakanı’nın Bahsettiği “Mesaj” Nedir ?

  Bu arada Milli Savunma Bakanı’na bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen, “O evi yakın” diye bağıran hainlere dönüp de “ Mesajlarınızı verdiniz” demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajı vermiştir, bu nasıl bir cümledir ?

  Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler.

  Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Teşekkür ediyorum"                                                              

   

   

  Kaynak :
  Bu Haber 551 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 
Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.