• Cumhurbaşkanı Erdoğan Düzce'de

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Düzce'de

  27 Mart 2019
  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milli İradenin tecelli ettiği yer sandıktır. Tüm vatandaşlarımı Pazar günü sandığa gitmeye davet ediyorum" dedi.

   
  | Devamı

  " BİZ FARUK ÖZLÜ'YÜ DÜZCE'YE BOŞUNA ADAY YAPMADIK"

  Düzce Anıtpark'ta halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Düzce hizmetin, yatırımın, emeğin kıymetini bilir. Düzce'nin bu seçimlerde de tulum çıkaracağına inanıyorum. Düzce 2023 hedeflerine ulaşmak için bir kez daha AK Parti'nin gönül belediyeciliği ile yoluna devam edecektir. Felaketin acı hatıraları hafızalarımızda hala kalsa da, depremin izlerini silmek için her türlü gayreti gösterdik.

   


   

  Depremde yıkılan Düzce'yi tekrar kurmak için 600 milyon liraya yakın kaynakla 6 bin 666 konutu tüm sosyal alt yapısıyla inşa ettik. Düzce, 20 sene öncesinin Düzce'sinin çok ilerisinde; binaları, imar planları, sanayisi, üretimiyle geleceği aydınlık bir Düzce var. Önümüzdeki dönemde daha gelişmiş bir Düzce için hep birlikte daha çok çalışacağız” dedi.

   


   

  "Tüm vatandaşlarımızı sandığa gitmeye davet ediyorum"

   

  31 Mart seçimlerinin çok önemli olduğunu ifade eden Erdoğan, “Pazar günü Düzce'deki ve diğer illerimizde tüm vatandaşlarımı mutlaka sandığa gitmeye davet ediyorum. Türkiye bugüne kadar karşısına çıkan tüm zorlukların üstesinden, birliği, beraberliği ve milli iradenin üstünlüğüne olan bağlılığı sayesinde gelmiştir. Milli iradenin tecelli ettiği yer; seçimdir, sandıktır. Kullanılmayan her oy bu ülkenin ve milletin başına çorap örmek isteyenlerin ekmeğine sürülmüş yağ gibidir" diye konuştu.

   


   

  "Nefsinin peşinden gidenlerle bizim işimiz olmaz"

  Erdoğan, "Milletimize saygısızlık eden, kibirli davranan; bizi de defterinden silmiş demektir. Böyle bir yanlışa diğer partilerin adayları, yöneticileri düşebilir ama bir AK Parti'li asla böyle bir yanlışa düşemez. Bazı yerlerde bizden aday olamayanların gidip hiç olmayacak partilerden adaylıklarını koyarak karşımıza çıktıklarını görüyorum. Dün Adıyaman ve Van'daydım bunları gördüm. Ve acıdım, bir taraftan dava diyeceksin, öbür taraftan da kalkıp hiç olmayacak bir siyasi partiden aday olacaksın.

   


   

  AK Parti'de siyaset yaparken sırf aday olamadın diye başka yere gitmişsen bunun adı şehrine hizmet davası değil, nefsine hizmet çabasıdır. Nefsinin peşinde gidenlerle bizim işimiz yoktur. Aday yaparken her şey güzeldi, aday yapmayınca ne oldu? Bir siyasi parti ilkeleri, prensipleri ile ayaktadır. Ona uyanla yola devam. Asıl dikkat etmemiz gereken bu seçimlerin gerisindeki asıl niyetlerdir. Türkiye'nin tökezlemesini beklemeyenlerin formülü bizi yıpratmak ve güçleri yeterse yıkmaktır" ifadelerini kullandı.

   


   

  "Düzce yine rekorlar listesinde yine yer alacaktır"

   

  "Türkiye Cumhuriyeti tarihinde spora bizim kadar önem veren hiçbir iktidar olmamıştır." diyerek sözlerine devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kuzey çevre yolunun ilk etabını açtık, ikinci etabını da açacağız. Tam bir proje ve hizmet insanı olan Faruk Özlü kardeşimi buraya aday olarak gönderdiysek bunun bir nedeni var. Kendisinin yaptıklarını ve yapacaklarını en iyi sizler biliyorsunuz. Tüm belediye başkanı kardeşlerimle el ele verip Düzce'mizi ileri noktaya taşıyacağız. Pazar günü rekor bir oyla göreve getireceğinize inanıyorum. Düzce yine rekorlar listesinde yine yer alacaktır."


   
   

   

   

  Kaynak :
  Bu Haber 1033 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 
Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.