• DÜZCESPOR BAŞKANI ORHAN AYDIN İSTİFA ETTİ…

  DÜZCESPOR BAŞKANI ORHAN AYDIN İSTİFA ETTİ…

  18 Haziran 2019
  Yapılan Basın toplantısında istifa kararını açıklayan Düzcespor Başkanı Orhan Aydın ve 6 yönetim kurulu üyesi, istifa nedenlerini açıkladılar. Aydın’ın istifası ile yönetim içerisinde kalan kişiler arasından başkan seçilebilme olanağı yok olmadı.

   
  | Devamı

  Toplantılara Gelmediler...

  Düzcespor Başkanı Orhan Aydın, düzenlediği basın toplantısında istifa kararının nedenlerini açık açık basın ile paylaştı. Yönetim içerisindeki ikilikten bahseden Aydın, hiçbir toplantıya gelmeyen yöneticilere kızgın olduğunu da söyleyerek şöyle devam etti. “Düzce’nin ekmeğini yiyen, ucuz işçi çalıştıran ve Belediye Başkanı Faruk Özlü ile görüşmek bile istemeyen bu işadamlarını kınıyorum. Düzce’nin bu köklü firmaları takımına 10 bin tl bile destek olmayacaksa bu iş bitmiştir. Bunlara kızgınım, kırgınım, bu yüzden de başkanlığı bırakıyorum. Yönetimin içerisinden Mehmet Saygun ve arkadaşlarına da kırgınım, bir tane toplantıya bile davet edildikleri halde gelmediler, sürekli bizleri eleştirdiler, her yerde göründüler ama beş kuruş para vermediler. Eleştiri olacak ama icraatte yapacaksınız. Siz hiçbir şey yapmadınız. Başkan Faruk Özlü kampanyayı başlatıp ilk desteği verdikten sonra uzak duran herkes ayıp etmiştir, bir Düzcespor’a bunu çok görmemeleri lazımdı, kendilerine kızgın değilim ancak çok kırgınım. Bundan sonra ne olur, Düzcespor’a bir şey olmaz, buraya davet ettiğimiz halde gelmeyen arkadaşlar aralarında bir başkan seçerek devam ederler, bizlerde her türlü maddi manevi desteği veririz, onlar gibi yapmayız” dedi.


  Çok Güzel Bir Takım Kurmuştuk...

  Takımıma teknik adam olarak Sadi Tekelioğlu ile her konuda anlaştıklarını ve futbolcular ile bile görüşüldüğünü, takımın hazır olduğunu da ifade eden Başkan Orhan Aydın, “Sadi Tekelioğlu ile her konuda anlaşmaya vardık, 750 bin tl ye anlaştık, 400 bini peşin, ilk yarıyı lider bitirisek 50 bin daha, şampiyon olduğumuzda ise 250 bin tl daha ödeyerek toplam 750 bin tl ye her konuda anlaşmıştık ve bunun parasını kulübün kasasından değil, Bayram Ali Kubilay ve birkaç arkadşım ile birlikte biz ödeyecektik. Ama diğer arkadaşlarımız burada kulübün bir başkanı varken gidip Aziz Yıldırım ile para konusunda görüştüler, Aziz beyin adı burada cadde ve sokağa bile verilebilirdi buna bir sözümüz yok” şeklinde konuştu.


  Düzcespor’un şampiyon olabilmesi için 11 milyon tl ye ihtiyaç olduğunu ve kendilerinin fabrikaları ve işadamlarını kapı kapı dolaşarak para toplamaya çalıştıklarını ancak yönetimdeki diğer şahısların hiçbir şey yapmadıklarını da dile getirerek şöyle devam etti, “Takımın şampiyon olması için 11 milyona ihtiyacı var, 5 bilyon borcu olan bir takımımız var, SGK borcu 1 milyon 200 bin tl.. Yıllar önce burada top oynayanlar bile takımı mahkemeye verdi. Bizler bu paraları ödediğimizde en az 2 milyon 500 bin tl de trasfer yapmak zorundasınız. Kimse para vermediğinde bizler ne yapabilecektik, eğer bu paraları ben ödemeye kalksaydım kendi şirkenlerim zor duruma düşecekti, orada ekmek yiyen yüzlerce çalışanım var benim. 5 te bir parayı başkanlar verir, diğerleri de toplanır, ama kimse elini taşın altına koymayınca yapacak bir şey de kalmıyor” dedi.

  Başkan Orhan Aydın Yıpratılmıştır...

  Düzcespor Mali İşler sorumlusu Bayram Ali Kubilay’da yaptığı açıklamada kulübün içinde bulunduğu durumu ve bu zamana kadar geçen sürede neler yaptıklarını açıkladı. Kubilay, “Başkan Orhan Aydın, çeşitli söylentiler ile yıpratılmıştır. Yıpratılmasında şahsımın ve diğer arkadaşlarımında sebebi olmuştur, kendisine bazı durumları aksettirmeden işleri halletmemiz, göğüs germemiz lazımdı, geremedik. İstifamızdaki sondamla, günden güne büyüyen borçlar, bankalardan gelen yazılar ve şirketlerimizi etkileyecek pozisyonlar olunca Pazar günkü toplantıda istifa kararı aldık. Tahtanın açılması için gerekli rakam 1.500 tl idi, bunuda başkan Orhan aydın 750 bin tl, Erdal Şahin 250 bin tl ve ben de 150 bin tl vererek federasyondaki transfer tahtasını açtırmak için bu meblağları kasamıza ayırdık. Federasyondan tahtanın açılması için biraz beklemeiz söylendi, belki belirli rakamlarda indirim olabilir dendi, bizde erteledik. Başkan Faruk Özlü’nün şöyle bir düşüncesi oldu, Düzcespor Düzce’nin göz bebeğidir, 300-400 kişi kampanyaya katılır düşüncesi ile bağış kampanyası başlatalım dedi. Bende başlanmamasını söyledi, desteğin 20 yi geçmeyeceğini söyledim ama Başkan rakam önemli değil en az 250 kişi bu kampanyaya katılır dedi, ancak katılan kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmediği için bardağı taşıran ikinci damla oldu. Takımın 15 bin seyircisi var ama taraftarı yok maalesef, bu sebeplerden isitifa etmek zorunda kaldık. Bizler 5 yıllık çalışma yaptık Sakaryaspor bile örnek aldı. Düzce halkından şunu bekledik, bakan beyin başlattığı bu kampanyaya 10-20 50 tl vererek 250- 300 kişi hedefledik ancak olmadı, bu sebepten dolayı ben başkana ısrar ederek yönetimi bırakmamızı talep ettim, sağolsunlar aynı yerde buluştuk ve istifamızı sizinle paylaşıyoruz” dedi.

  Menejerleri İstemediğimiz İçin Hedef Haline Geldik..

  Düzcespor Başkanı Orhan Aydın, menejerlik sistemini kendi dönemlerinde kaldırdıklarını söyleyerek, bunu bazı yöneticilerin kabullenemediğini söyleyerek şöyle devam etti, “Biz geldiğimizde ilk olarak menejerlik sistemine son verdik, Almanya dan 3 tane, İngiltere den 1 tane, Hollanda dan 1 tane ve Karabük ten 1 tane futbolcu ile anlaştık, takımımız hazırdı aslında. Ama bazı arkadaşlarımız karşı çıkarak adeta çıldırdılar, bu menejerler takımı soyar bitirir, bizim menejerlere verecek tek kuruşumuz yok dediğimiz içinde ben hedef tahtası oldum. Menejerlik demek takımı hep beraber soymak demektir, Düzcespor yeme içme kapısı değil, ihtiyacı olan insanların sahip çıktığı bir yerdir. Düzcespor un düşürüldüğü durum bu olduğu için bazıları rahatsız oldu” dedi.

   

  Kaynak :
  Bu Haber 931 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 
Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.