• İYİ Parti Meclis Üyelerini Tanıttı

  İYİ Parti Meclis Üyelerini Tanıttı

  23 Şubat 2019
  İYİ Parti ve CHP’nin Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük bugün, meclis üye adayları ile birlikte kahvaltılı bir basın toplantısı düzenledi.

   
  | Devamı

  İYİ Parti ve CHP’nin Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, belediyenin pazarlık usulü yaptığı ihalelerdeki yüksek maliyetlere dikkat çekti. “ Geleceğimizi pazarlıyorlar” diyen Küçük, “ Düzce’yi 16 yıldır sanki başkası yönetiyormuş gibi şimdi çok güzel olacak diyorlar” şeklinde konuştu.

   

  Toplantıda yaptığı konuşmaya “ Düzce için dertleşelim” diyerek başlayan Küçük, tüm kesimlerin mutsuz olduğu Düzce’nin çok güçlü olduğunu ancak yoksul bırakıldığını belirtti.

   


   


   


   

  Düzce çok güzel olacak diyenlere sözü olduğunu söyleyerek, “ Düzce’nin güzelliğine laf etmeyin” diyen Küçük, “ Düzce’yi yoksullaştırdınız, garipleştirdiniz, 15 yıldır unutturdunuz. Konuralp’imiz var tarihi, Güzelderemiz var, Samanderemiz var, Yaylalarımız var, Akçakocamız var. Doğal güzellikleri zaten Allah bize bahşetmiş. 4 tane organize sanayi bölgesi var. Ama 3’ünü dolduramamışken, dördüncüsünü gündeme getirip beşincisini yapmaya kalkan bu zihniyete de artık Düzce’mizle oynamayın diyoruz. Akçakoca’da OSB’nin işi ne. tarihini, güzelliklerini tanıtmamışken, Düzce’miz ile oynamayın diyoruz.”şeklinde konuştu.

   

  Belediyenin yaptığı pazarlık usulü ihalelerde süreler  ve bedelleri ile ilgili konuşan Küçük, “ Bizi pazara çıkardılar, Düzce’yi pazarlıyorlar” dedi. Küçük, “ Tüm Düzce halkına iletmenizi istiyorum. Bizim geleceğimizle oynuyorlar. Bizim geleceğimizi pazarlıyorlar. 5 ay süreli bir sepetli araca eğer 72 milyon lira veriyorsanız, siz Düzceli olamazsınız, olamazsınız. Ayıp ediyorsunuz. Düzce çok güzel olacak diyorlar ya, sanki 16 yıldır Düzce’yi başkaları yönetiyordu. Biz şeffaf Düzce belediyesi olacağız.  Harcadığı 25 kuruşun hesabını veren bir belediye olacağız.” dedi.

   

  Yıl boyunca boş duran güreş sahası ile ilgili de eleştirilerde bulunan Küçük, “ senede 2 gün için bir değerimiz gasp ettiniz, bu suçun bedelini seçimde ödeyeceksiniz” ifadelerini kullandı. 60 adet halk tipi otobüsün 2 ay boyunca yıkanıp temizlenmesi için açılan ihaleyle ilgili de konuşan Küçük, “ Bizim belediyede kimse yok temizlenmesi lazım onun için acilen ihaleye çıkartmamız lazım, bunun için ne ödememiz gerek, 264 milyon 320 bin TL. Sadece 2 ay boyunca 60 otobüsün yıkanıp temizlenmesi. Bizim yıkamacılara gitseydiniz de , hiç olmazsa bu paranın yarısını size teklif ederlerdi , adam gibi de yıkarlardı. Bu adam Ankara’dan gelecek Düzce’de bizim otobüsümüzü yıkayacak öyle mi. Yıkamadığına, sadece fatura kesip gittiğine  adım gibi eminim. Olmaz böyle bir şey.” dedi.

   

  Küçük son olarak seçimi kazanması halinde nasıl bir belediye başkanı olacağını anlattı ve yemin etti. “Belediyeyi almadan yeminimizi hazırladık. Hizmette adalet ve eşitlik ilkesinden ayrılmadan, vatandaş memnuniyetini esas alan, milli, çoğulcu ve katılımcı bir yol izleyeceğime, gece gündüz demeden, yılmadan yorulmadan çalışacağıma, hesabımda temiz ve tutumlu, şeffaf olacağıma, kimsesizlerin kimsesi, evsizlerin de yuvası olacağıma, gariplerin suyunu, aşını alacağıma, büyük güçlü Türkiye ülkümüzün yaratılanı yaradanın emaneti olarak görmekten ve bu görüşümüzden asla ayrılmadan hizmet edeceğimize tüm Düzce basınının önünde, parti yöneticilerimin karşısında, meclis üyelerimin karşısında, namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum.”

   

   

   

  Kaynak :
  Bu Haber 902 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 
Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.