• Konuralp Kararı Doğru Ancak Mağduriyet Yaratır

  Konuralp Kararı Doğru Ancak Mağduriyet Yaratır

  17 Haziran 2019
  Düzce Belediye Meclisi Haziran Ayı Toplantısında Gündeme Gelen Konuralp'teki Kat Yüksekliği Sınırlamasına İyi Parti Evet Oyu Verirken, Bölgede Yaşanabilecek Mağduriyetlerin De Giderilmesini Talep Etti.

   
  | Devamı

  Konu İle İlgili Açıklama Yapan İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, Vatandaşın Yaşayacağı Gelir Kaybı İle İlgili Çekinceleri Olduğunu Belirtti.Er,"Konuralp Bölgesinde Kat Yükseklikleri İle Alaykali Yapılması Teklif Edilen Revizyon Önerisi, Geçmişte Alınan Kararın Bölgenin Başta Kanalizasyon Olmak Üzere Alt Yapı Kapasiteleri Dikkate Alınmadan Alınmış Olması, Konuralp’in Bir Çok Bölgesinde Var Olan Sit Alanı Gerçeği Dolayısı İle Mevcut Alt Yapı Sorunlarının Hmax Uygulaması Paralelinde Yörede Yaşaması Muhtemel İnsan Sayısına Yetmeyeceği Ve Revize Edilmesinin Mümkün Olmaması Ve Yine İlgili Bölgenin Tarihi Dokusunun Da Zedelendiği Gerçeğinden Hareketle Partimiz Üyelerinin De Olumlu Oy Kullanması Neticesinde Kabul Edilmiştir. Bununla Beraber, Bir Önceki Dönemde Bir Devlet Kurumu Olan Düzce Belediyesinin Almış Olduğu Karara Güvenerek Gerek Arazi Gerekse İnşaat Bazlı Yatırım Yapan Veya Miras Yolu İle Kendisine İntikal Eden Arazilerde Gelir Kaybı Yaşayan Vatandaşlarımız İle Alakalı Da Çekincemiz Mevcut. Konuyla İlgili Gerekli Araştırmamızı Tamamladıktan Sonra Kamuoyunu Bilgilendirecegiz" Dedi.

  Tahditli T Plaka Sayısının Düşürülmesi Talebi

  Er Meclis Üyelerinin Düzce'nin Yararına Olan Her Bir Konuda Doğrunun Yanında Yer Aldığını Belirterek, "Düzce İlinde Toplam 341 T Plaka Mevcut.  Ulaştırma Müdürlüğü Düzce’nin Nüfusa Göre 200 Adet T Plakayı Kaldırabileceğini Söyleyerek Belediyenin Elinde Kalan 9 Adet T Plakanın İptalini Talep Etti. Komisyon Toplantısında,  Kapasitesi 200 Olan Bir İlde Geçen Meclis Döneminde 63 Adet Daha T Plaka Satışına Karar Verilmesi Ve Bunun 54 Adedinin Satılmış Olmasının Hata Olduğunu İfade Ettik. Buna Rağmen Kalan 9 T Plakanın Piyasa Değeri Olan 630.000 + KDV Tutarın Belediyenin Elinde Kalması, Elinde Kalan Plakalarla Piyasada T Plaka Bedellerinin Haksız Artışlarını Engelleyerek Balans Etmesi Gerektiğini Savunduk. Bu Savunmamız Komisyonda Görev Alan Diğer Parti Meclis Üyeleri Tarafından Da Kabul Gördü Ve Oybirliği İle Talebi Reddettik" Dedi.

  Düzce Belediyesine Ait Bayan Spor Salonu Ücretlerinde Artış Talebi

  Er,"Düzce Belediyesine Ait Bayan Spor Salonunda Verilen Hizmetlerin Devamlılığını Sağlamak İçin Geçmiş Dönemde Alınan Ücretlere Zam Yapılması Talebine Tüm Komisyon Üyeleri Olumlu Bakmış Ve Özel Spor Salonlarında Saatlik Alınan Ücretlerden Daha Düşük Bedellerin Aylık Olarak Alınmasına Karar Verilmiştir. Komisyonda Görev Alan İyi Partili Meclis Üyemizin Talebi İle Daha Önce Uygulanmamış Olan Öğrenci İndirimi % 15 Olarak Teklif Edildi. Komisyonda Görevli  Diğer Partilerin Meclis Üyelerinin De Bu Teklifi Kabul Etmesi İle Konu Oybirliği İle Kabul Edildi"Dedi.

  Belediyenin Hizmet Aracı Kiralama Süresi Talebi

  Er," Düzce Belediyesinin Hizmet Aracı Kiralamasında Sürenin Tespiti İçin Meclise Gelen Talep 36 Aya Kadar Kiralama Yetkisi Verme Noktasında Meclis Üyelerimiz Evet Oyu Kullandı. Kiralanacak Araçların Özellikleri Ve Sınıfları Kanunlar İle Sınırlandırılmış Olduğundan İyi Parti Olarak Araç Sayısı Konusunda Tenkitlerimizi Dile Getirdik. Birim Müdürlerine Tahsis Edilen 11 Adet Aracın Garaja Çekilmesi Ve Kalan Araçların Bu Dönemde De Aynen Kullanılmaya Devam Edilmesinin Tasarruf Ediyoruz Diye Basına Lanse Edilmesinin Popülizm Olduğunu Söyledik. Gerçek Manada Tasarruf Edilmesi İçin Araçların Havuz Sistemi İçinde Kullanıma Sunulması Gerektiğini İfade Eden İyi Partili Meclis Üyelerimiz, İdarenin Havuz Sistemine Geçmesi Ve Araç Sayısının Bu Sisteme Göre Düşürülmesi Talebi Olmuştur. Zira Sadece 11 Birim Müdürünün Aracının İptal Edilmesi Tasarruftur Ama Yeterli Değildir" Dedi.

   

  Kaynak :
  Bu Haber 577 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 
Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.