• KURBAN BAYRAMINDA SAĞLIK PERSONELİ GÖREVLERİNİN BAŞINDAYDI

  KURBAN BAYRAMINDA SAĞLIK PERSONELİ GÖREVLERİNİN BAŞINDAYDI

  17 Ağustos 2019
  Düzce Valiliği öncülüğünde ve İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda kurban bayramında sağlık hizmetlerinin kesintisiz olarak devam etmesi için sağlık personeli görevlerinin başındaydı.

   
  | Devamı

  İl genelinde İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Hastaneler, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, İlçe Entegre Devlet Hastaneleri ve Toplum Sağlığı Merkezleri ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri vatandaşlarımıza kesintisiz ve yerinde sağlık hizmeti vermiştir.

              10-15 Ağustos 2019 tarihleri arasında (Kurban Bayramında) 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı 17 istasyonda 311 personel görev almış olup; toplamda 618 vakaya müdahale edilerek hastalarımızın ilimizdeki hastanelere sevkleri sağlanmıştır.

  Düzce Atatürk Devlet Hastanesi, Akçakoca Devlet Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, İlçe Entegre Devlet Hastaneleri ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde Kurban Bayramında toplam 29 uzman hekim, 5 Diş Hekimi, 13 pratisyen hekim, 21 aile hekimi, 304 hemşire ve 152 diğer sağlık hizmetleri personelimiz görev yapmış olup;  Toplam 12.963 hasta muayenesi gerçekleştirilmiştir.

   

  Kaynak :
  Bu Haber 844 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 
Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.