• Vali Dağlı Sel Felaketi Yaşanan Gölyaka'da İncelemelerde Bulundu

  Vali Dağlı Sel Felaketi Yaşanan Gölyaka'da İncelemelerde Bulundu

  19 Haziran 2019
  Gölyaka ilçesindeki sel felaketi ile ilgili Düzce Valiliğinden yazılı basın açıklaması yapıldı.

   
  | Devamı

  Valilikten yapılan açıklamada ;

  "18 Haziran günü Gölyaka Kardüz mevkine saat 15.00 ila 17.00 arası 1 metrekareye 50.4 kg, Gölyaka merkeze saat 15.00 ila 17.00 arası 1 metrekareye 16,5 kg yağış düşmüştür. İkisinin birleşmesi ile sel felaketi meydana gelmiştir. Ayrıca 12 Hazirandan itibaren dün akşama kadar Gölyaka Kardüz’e 147.4 kg yağış düştüğü, toprağın doyması sonucu Kardüz merkezli sel felaketi yaşanmıştır.


  Dün yaşanan yoğun yağış sebebiyle Gölyaka ilçemizin merkez ve güney köylerinde özellikle Hacıyakup, Açmaköyü, Yunusefendi, Çamlıbel ve Hamamüstü köylerinde etkili olan yağış ilçemiz altyapılarında kısmi hasara sebep olmuştur. Yağış sırasında tıkanan menfez ve köprüler, gecikmeden sekiz kepçe, dört kazıcı ve yükleyici ile müdahale edilmiş ancak arazinin dik olması sebebiyle taşınan rüsubat (tortular) menfez ve köprüleri tıkamıştır. Çalışmalarda AFAD,  DSİ, İl Özel İdaresi, Düzce itfaiyesi, UMKE,  İl Sağlık müdürlüğü ekipleri etkin görev almış olup, şuan herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Dere yataklarında yapılması gereken ıslah çalışmalarının henüz bitmemiş olması sel ve rüsubatın artmasına sebep olmuştur.


  14 vatandaşımız su altında kalan evlerinden kurtarılmış, herhangi bir can kaybımız ve yaralımız bulunmamaktadır. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve AFAD tarafından başlatılan hasar ve zarar tespit çalışmaları hızla devam etmektedir. Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı sel felaketinin yaşandığı Gölyaka ilçemizde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Sayın Valimiz sel felaketinden etkilenen vatandaşlarımızla görüşerek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

  Sayın Valimiz ilgili tüm kurumların çalışmalarını hızla sürdürdüğünü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanacağını, hasar tespit çalışmalarının kanuni prosedür içinde hızla tamamlanarak vatandaşlarımızın mağdur edilmeyeceğini ifade etti..Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur." denildi.

   

   

  Kaynak :
  Bu Haber 548 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 
Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.