• Valilikten Uyarı Üstüne Uyarı Geliyor...

  Valilikten Uyarı Üstüne Uyarı Geliyor...

  18 Haziran 2019
  Meteroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden gökgürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı. Uyarıya göre öğlen saatlerinde başlaması beklenen sağnak yağış akşam saatlerine kadar devam edecek ve hayatı olumsuz etkileyecek.

   
  | Devamı

  Tarım ve Orman Bakanlığı Meteroloji İşleri Genel Müdürlüğü içinde Düzce’nin de yer aldığı Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri için su baskınlarına, ulaşımda aksamalara ve ani sel baskınlarına neden olabilecek gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı.

  Hava tahminlerine dayanılarak yapılan uyarı Meteroloji İşleri Genel Müdürlüğü internet sayfasından da yayınlandı. Meteroloji işleri genel Müdürlüğü tahmini yağış uyarısı şu şekilde; “Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğleden sonra etkili olması beklenen gök gürültülü sağanak yağışların, Marmara’nın güneydoğusu (Kocaeli, Sakarya, Bilecik) , İç Ege (Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Kütahya, Manisa ile İzmir, Aydın ve Muğla’nın iç kesimleri), İç Anadolu (Ankara, Çankırı, Konya, Yozgat, Sivas, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Kırıkkale, Karaman, Aksaray), Akdeniz (Burdur, Isparta, Osmaniye ile Antalya Mersin ve Adana’nın İç kesimleri) ve Karadeniz’in iç kesimlerinde (Bolu, Karabük, Çorum, Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt ile Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Trabzon ve Rize’nin İç kesimleri) yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  Meydana gelebilmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadeleri yer aldı.

   

  Kaynak :
  Bu Haber 665 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 
Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.