• Yaz Kur’an Kursları ve Genç Yaz Okulları Açıldı

  Yaz Kur’an Kursları ve Genç Yaz Okulları Açıldı

  19 Haziran 2019
  41 adet cami ve Gençlik Merkezlerinde Yaz Kur'an Kursları başlatıldı.

   
  | Devamı

  Kurslar ile ilgili Düzce Valiliğinden yapılan açıklamada ;

  “Düzce Valiliğimizin Himayeleriyle gerçekleştirilen 41 Adet Cami Gençlik Merkezinde Yaz Kur’an Kursu öğrencilerinin en üst düzeyde istifade edilebilmesi adına çalışmalar yapılmış ve bu çalışmalar vesilesiyle bünyesinde Diyanet Gençlik Merkezi bulunmayan mahalle ve köylerde bulunan gençlerin kendilerine en yakın Cami Gençlik Merkezinden en üst düzeyde istifade etmesi için gerekli tedbirler alınmıştır.

  Düzce Müftülüğü tarafından gençlerin, bilgi, ahlak, erdem, estetik, ruh güzelliği, adalet ve merhamet duygularıyla yetişmelerine, milletimizi bir araya getiren milli ve manevi değerlerin, insani haslet ve faziletlerin nesilden nesle aktarılarak üretilmesine katkı sağlamak,

  toplumun geleceğe umutla bakabilmesi için insani erdemlerle donatılmış, her yönden iyi yetişmiş, ruhen ve bedenen dinamik bir gençliğe sahip olmasını temin etmek amacıyla okulların tatil olmasıyla birlikte il genelinde hizmet veren, Camilerde, 4-6 yaş ve gündüzlü-yatılı Kur’an Kurslarında 17 Haziran 2019 Pazartesi tarihi itibariyle eğitim ve öğretime başlanmıştır.

              Bu kurslarda;

              24’ü sözleşmeli 289 İmam Hatip,

              5’ i sözleşmeli 63 Müezzin Kayyım,

              24’ü sözleşmeli 185 Kur’an Kursu öğreticisi hizmet vermektedir.

              Ayrıca Yaz Kur’an Kurslarının niteliğinin artırılması ve eğlenirken öğrenme ilkesinden hareketle Düzce Müftülüğü İl Gençlik Koordinatörlüğü tarafından Yaz Kur’an Kurslarına yönelik ülke çapında örnek teşkil eden bir proje hayata geçirilmiştir. Proje kapsamında 15 yaş üstü lise ve üniversitelilere yönelik “Genç Yaz Okulu” planmış olup 17 Haziran tarihinde Diyanet Gençlik Merkezi ve Düzce Valiliği İlim Sanat ve Fikir Akademisi olmak üzere iki ayrı binada gençlerin yoğun ilgisiyle hizmete başlamıştır.

  Genç Yaz Okulu ve bütün Yaz Kur’an Kurslarına yönelik bir dizi etkinlik İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından planlanmıştır.. Bu bağlamda, Gençlik Koordinatörleri ve Manevi Danışmanlar nezaretinde; Futbol Turnuvası, Bilardo Turnuvası, Masa Tenisi Turnuvası, Satranç ve Mangala Turnuvası, Havuz, Paintball, At binme, Macera Parkuru, Sinema, Arkeolojik Gezi, Lunapark,  15 Temmuz İstasyonu, Empati istasyonu, Bilgi Yarışması, Okçuluk, Dart, Badminton, Tenis, Voleybol, Halat Çekme ve Çuval Yarışmaları, Gezi ve Piknik organizasyonları düzenlenecektir.

  Hazırlanan plan dâhilinde tüm yaz Kur’an Kurslarının hizmetten eksiksiz faydalanabilmesi için randevu sistemi oluşturulmuştur. Tüm bu faaliyetler Yaz Kur’an Kurslarının biteceği 9 Ağustos 2019 tarihine kadar kesintisiz devam edecektir. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur”

   

  Kaynak :
  Bu Haber 550 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 
Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.