• Yeni Ambulanslar Hizmete Girdi

  Yeni Ambulanslar Hizmete Girdi

  14 Mart 2019
  Sağlık Bakanlığı tarafından Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere, Düzce’ye gönderilen 4 adet tam donanımlı 4X4 acil yardım ambulansı Düzce Valiliği önünde düzenlenen tören ile İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edildi.

   
  | Devamı

  Valilik önünde düzenlenen törene Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Milletvekili Ayşe Keşir, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, kurum müdürleri ve İl Sağlık Müdürlüğü personelleri katıldı.

  Vali Dr. Zülkif Dağlı ambulans teslim töreninde yaptığı konuşmasında; “Öncelikle sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum. Bildiğiniz gibi 31 adet ambulansımız şuan çalışıyor. 4 tane daha ambulansımız bugün itibariyle hizmete girecek. Yaklaşık 1 hafta sonrada daha donanımlı 5 tane ambulansımız hizmete girmek suretiyle sayıyı 40’a doğru yaklaştıracağız. Düzce’deki hemşerilerimize buradan önemle çağrıda bulunmak istiyorum. Ambulanslarımıza mutlaka yol versinler. Ambulansı yolda gördüğümüz zaman hemen yol vermeliyiz. Bir gün o ambulansın içinde kendimizin de olabileceğini hiçbir zaman unutmayalım. Ambulans şoförlerimizde araçlarını dikkatli kullansınlar. Geçen hafta ambulans şoförlerimizi eğitime aldık. Ambulanslarımız ilimize hayırlı olsun. İnşallah hastalarımıza en kısa sürede yetişmesi temennisi ile hayırlı olsun.” ifadelerinde bulundu. 

  Çocuklar ve gençler başta olmak üzere tüm toplumun teknolojinin bilinçli, güvenli ve etkin kullanımına teşvik edilmesi, aşırı ve zararlı teknoloji kullanımının önlenmesi ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla; İl Sağlık Müdürlüğü, Düzce Belediyesi, Gençlik ve  Spor Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilay Cemiyeti işbirliği ile İl ve İlçelerde bulunan 11-13 yaş arasında ortaokul düzeyindeki öğrencilere yönelik  “MESAJ YAZMA ŞİİR YAZ” temalı şiir yarışması sonucunda dereceye giren ilk on şiirin genç şair öğrencilerimize ödülleri verildi. Dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı ve protokol üyeleri tarafından verildi.

   

   

  Kaynak :
  Bu Haber 632 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 
Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.