• Yoğun Yağış Ekipleri Seferber Etti

  Yoğun Yağış Ekipleri Seferber Etti

  19 Haziran 2019
  Düzce Belediyesi şehir merkezi alt yapısında yapılan çalışmaların yanı sıra ilçelerinde meydana gelen sel felaketi nedeniyle ihtiyaç duyan tüm vatandaşların yardıma koşuyor.

   
  | Devamı

  Düzce Belediyesi son günlerde şehrin genelinde etkili olan yoğun yağışa karşı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Öncelikle şehir merkezine içme suyu sağlayan kaynakta meydana gelen debi artışı ve çamurlu suya müdahale eden Su ve Kanalizasyon ekipleri, hatta temiz su verildiğini açıklarken kaynağa bağlı regülatörde sürdürülen temizlik çalışmaları nedeniyle yüksek katlara su çıkışında sorun yaşanabileceğini belirtti. Yağış süresince devam eden müdahale çalışmalarının sistemin  rutine dönmesi sağlanana kadar devam edeceği ifade edildi

  Öte yandan Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon ile İtfaiye Müdürlüğüne bağlı acil müdahale ekipleri, 9 İtfaiye personeli, 2 Kurtarma Aracı, Düzce Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri (13 kişi) ile 8 ve 4 kişiden oluşan 2 aileyi sel sularından kurtardı. Su ve Kanalizasyona bağlı vidanjör ve müdahale aracı ile de Gölyaka’da yağmur suyu giren evlere müdahale eden ekipler, evleri basan suyu çekerek temizledi. Konu hakkında yapılan açıklamada acil müdahale ekiplerinin ihbarları titizlikle değerlendirdiği belirtilirken “şehir merkezinde ortaya çıkan ihtiyaçları çözüme kavuşturmamızın yanı sıra ilçemiz Gölyaka’da yoğun yağış sebebiyle sel felaketi yaşanmıştır. Orada evlerini su basan vatandaşlarımız olduğunu öğrendik ve gerekli ekipman ile anında müdahale ettik. Yağmur suyu giren evlerdeki suyu çekerek temizledik. Gölyaka Belediyesi iş birliği içinde ve gelen ihbarlar doğrultusunda gece boyunca çalışmalarımızı sürdürdük. Hemşerilerimize çok geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” denildi.

   

  Kaynak :
  Bu Haber 527 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 
Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.