PROJE TANITIM TOPLANTISI VE SERTİFİKA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Haber
09 Haziran 2023 - Cuma 11:35 Bu haber 1147 kez okundu
 
PROJE TANITIM TOPLANTISI VE SERTİFİKA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi’nin (DAGEM) düzenlediği, “Kovanda Arı Yığılca’da Hayat Var” Proje Tanıtım Toplantısı ve “Ana Arı ve Arı Sütü Üretim Kursu Sertifika Töreni” Yığılca’daki DAGEM merkezinde gerçekleştirildi.
EĞİTİM Haberi
PROJE TANITIM TOPLANTISI VE SERTİFİKA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Düzce Belediye Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli, Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, davetli konuklar ve kursiyerler katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren DAGEM Müdürü Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu, sözlerine Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Kovanda Arı Yığılca’da Hayat Var” Kırsal Kalkınmayı Destekleme Projesi’nden bahsederek başladı. Yığılca arısının, başka yerde bulunmayan çok özel bir gen kaynağı olduğunu belirten Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu, bu gen kaynağının korunmasının önemini vurguladı. DAGEM’in kuruluşundan bugüne birçok eğitim verdiğini ve büyük bir kitleye ulaştığını dile getiren Kekeçoğlu, çok olumlu geri dönüşler aldıklarını sözlerine ekledi. Güçlü bir ekip ruhuna sahip olduklarının altını çizen Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu, desteklerinden dolayı Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir’e ve kurumsal paydaşlara teşekkür etti.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, “Kovanda Arı Yığılca’da Hayat Var” projesinin lansmanını yaptıklarını söyleyerek, Düzce Üniversitesi’nin arıcılık alanında iyi bir konumda olduğuna dikkat çekti. 2011 yılından itibaren bu kursları düzenleyen DAGEM ekibine ve destekleri için Düzce Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği’ne teşekkür eden Rektör Sözbir, Ana Arı ve Arı Sütü Üretim Kursu’nun ve “Kovanda Arı Yığılca’da Hayat Var” projesinin hayırlı olmasını temenni etti.

Açılış konuşmalarının ardından sertifika törenine geçildi. Türkiye’nin çeşitli illerinden katılım sağlayan, ana arı ve arı sütü üretimiyle ilgili teorik bilginin yanında Yığılca’daki DAGEM merkezinde de uygulamalı eğitim alan ve başarılı olan kursiyerlere protokol üyeleri tarafından üretim sertifikaları takdim edildi. Sertifikalarını almanın mutluluğunu yaşan kursiyerler, arıcılık alanında önemli bilgiler edindiklerini ifade ederek kendilerine gösterilen ilgi ve desteklerden duydukları memnuniyeti ilettiler.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: PROJE, TANITIM, TOPLANTISI, VE, SERTİFİKA, TÖRENİ, GERÇEKLEŞTİRİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı